żaluzje drewniane gorzów
żaluzje drewniane wysoki połysk

Żaluzje drewniane – niepowtarzalny klimat i nastrój, nieosiągalny dla innych osłon okiennych.
Najbardziej klasyczna i elegancka metoda zasłonięcia okien przed światłem i wzrokiem. Trudno się oprzeć urokowi żaluzji wykonanych z naturalnych surowców. Produkowane ze specjalnie wyselekcjonowanych gatunków drewna żaluzje stanowią niewątpliwą dekorację każdego pomieszczenia.

Żaluzje to najstarsza, ale i najbardziej funkcjonalna metoda przysłaniania okien. Dzięki regulacji kąta nachylenia lamel, umożliwiają precyzyjne określanie stopnia zaciemnienia – pozwalają osiągnąć kompromis między zachowaniem dostępu światła i poczuciem prywatności, a w upalne dni skutecznie osłonią przed wdzierającymi się do wnętrz promieniami słońca.

Drewniane żaluzje doskonale komponują się zarówno z klasycznie urządzonymi, jak i nowoczesnymi wnętrzami. Szeroki wachlarz gatunków i wybarwień drewna pozwala na dopasowanie żaluzji do istniejącego już wystroju – mebli, podłogi, wyposażenia. Lamele żaluzji drewnianych są dostępne w dwóch szerokościach – 25mm i 50mm.

Lamele żaluzji są wytwarzane z drewna północnoamerykańskiej lipy (basswood – używane również między innymi do wyrobu instrumentów muzycznych) o różnym wykończeniu – laminowanego lub lakierowanego na półmat bądź wysoki połysk, specjalnie prasowanego bambusa o bardzo ciekawym wyglądzie, afrykańskiego drewna abachi, a do pomieszczeń o wysokiej wilgotności (w szczególności do łazienek) wprowadziliśmy niedawno specjalną lamelę z tworzywa sztucznego, nieodbiegającą wyglądem od żaluzji drewnianej, a całkowicie odporną na wodę.

Żaluzje drewniane mogą być montowane do ściany lub sufitu – osłaniając całą wnękę okienną z odpowiednim marginesem – najczęściej stosowana metoda montażu żaluzji o lamelach szerokości 50mm, we wnęce (zwykle w przypadku okien stałych – nieotwieranych lub w sytuacjach, gdy nie będzie to kolidować z otwieraniem okna – metoda stosowana głównie w krajach anglosaskich, gdzie skrzydła okienne otwierają się na zewnątrz) lub bezpośrednio na skrzydle okiennym – to z kolei najczęściej wybierana metoda montażu żaluzji o lamelach szerokości 25mm, często przy użyciu uchwytów bezinwazyjnych, pozwalających na montaż bez uszczerbku dla ram okiennych. Dodatkowo, każda żaluzja może zostać wyposażona w prowadzenie linkowe, dzięki któremu żaluzja zawsze pozostaje na swoim miejscu przy otwieraniu i uchlaniu okien lub przy podmuchach wiatru. Metoda montażu jest dobierana w zależności od oczekiwań użytkownika – zarówno tych funkcjonalnych jak i ściśle estetycznych oraz możliwości, jakie daje układ pomieszczenia i okien.

Oferowane przez nas żaluzje są wykonywane z największą starannością i oparte na solidnych, sprawdzonych mechanizmach zapewniających długoletnią, bezawaryjną pracę.

Termin wykonania żaluzji wynosi ok. 10 dni roboczych, licząc od daty zamówienia. Gwarantujemy wizytę i pomiar w ciągu 24h od odebrania telefonu!

Dojazd i pomiary na terenie Gorzowa i okolic są bezpłatne.

drewniane-3
Velab - Żaluzje Gorzów
drewniane
Żaluzje drewniane gorzow
wp_20161007_11_10_44_pro
wp_20160914_13_02_22_pro
wp_20150323_004
wp_20151110_16_21_48_pro
 

Dodaj komentarz

Facebook