Rolety rzymskie

Sposób na ocieplenie wnętrza


Rolety rzymskie to zasłony podnoszone przy pomocy mechanizmu sterowanego łańcuszkiem. Są doskonałą formą przystrojenia okien w każdym wnętrzu, bez względu na jego styl. Świetnie prezentują się we wnętrzach nowoczesnych, klasycznych i stylowych.

Oprócz funkcji osłonowej, rolety rzymskie są nietuzinkową ozdobą każdego wnętrza. Bogata paleta tkanin i różne możliwości szycia pozwalają stworzyć rolety dostosowane do oczekiwań każdego klienta. Rolety rzymskie szyjemy zarówno z typowo dekoracyjnych, delikatnych tkanin woalowych, jak i mocno kryjących materiałów zasłonowych – wszystko w zależności od potrzeb funkcjonalnych i estetycznych.

Warianty

Roleta posiada przeźroczyste taśmy pionowe. Pierwsza i ostatnia taśma od boku umieszczona jest w odległości 8 cm. Rozmieszczenie pozostałych taśm jest symetryczne w odstępach od 25 do 40 cm.

Model ten nie posiada fiszbin. Polecamy go dla delikatnych tkanin, jak na przykład organzy i woale. Po złożeniu, pakiet zajmuje ok. 5% od wysokości rolety +5 cm.
Drugi model to roleta posiadająca fiszbiny poziome. Mają one przekrój elipsy i umieszczone są w przeźroczystej taśmie naszytej z tyłu rolety. Odstępy pomiędzy fiszbinami są równe i mają od 25 do 33 cm (wartość zależna od wysokości).

Model ten polecamy do wszelkiego rodzaju tkanin, a jego uniwersalność sprawia, że jest najpopularniejszym wyborem naszych Klientów. Po złożeniu, pakiet ma wysokość ok. 8% od wysokości rolety + 10 cm.
Roleta o fiszbinach okrągłych, mających średnicę 4 mm, które umieszczone są w zaszewkach na tylnej części rolety. Odstępy między fiszbinami są równe i mają od 25 do 33 cm (wartość zależna od wysokości).

Rozwiązanie polecamy do wszystkich tkanin, z wyjątkiem tych, które posiadają wzory (np. kwiatowe), z uwagi na fakt, iż zaszewki odbierają fragment tkaniny i zaburzają wzór. Po złożeniu, pakiet zajmuje ok. 7% wysokości + 7 cm.
Roleta posiadająca fiszbiny okrągłe o średnicy 4 mm umieszczone z przodu rolety w zaszewkach. Odstępy pomiędzy fiszbinami są równe i mają od 25 do 33 cm (wartość zależna od wysokości).

Rozwiązanie polecamy do wszystkich tkanin, z wyjątkiem tych, które posiadają wzory (np. kwiatowe), z uwagi na fakt, iż zaszewki odbierają fragment tkaniny i zaburzają wzór. Po złożeniu, pakiet zajmuje ok. 7% wysokości + 7 cm.

Opcje montażu


Rolety rzymskie mogą być montowane na różne sposoby, zdecydowanie najpopularniejszym jest montaż do ściany lub sufitu tak, aby roleta osłaniała całą wnękę okienną. Jest również możliwość zamocowania rolety na skrzydle okiennym, za pomocą beinwazyjnych uchwytów.
Termin wykonania: ok. 10 dni roboczych (od daty zamówienia).
Gwarantujemy wizytę i pomiar w ciągu 24h od odebrania telefonu.
Dojazd i pomiary na terenie Gorzowa i okolic są bezpłatne.
Oferujemy usługę szycia i konfekcjonowania rolet rzymskich z powierzonych tkanin. Dzięki temu mogą Państwo idealnie dopasować rolety do innych posiadanych już elementów wyposażenia lub dekoracji.